Co oznacza wysypka u 42-latki?

Witam. 3 dni temu wprowadzilem sie do wynajetego mieszkania. Spalem na lozku sypialnianym. Po dwoch dniach dopadla mnie wysypka najpierw na rekach a pozniej na kostkach. Dzien pozniej ogarnela cale cialo. Odwiedzilem dzis przychodnie i po rozmowie z pielegniarka powiedziala mi ze dostalem swierzbu. Przepisano mi masc permethrin oraz lek antyhistaminowy i na tym koniec. Dodam iz nie mieszkam w polsce i tu takie podejscie do tematu jest normalne. Nie obejrzal tego zaden lekarz ze juz nie wspomne o jakis badaniach. Dziwi mnie tez fakt iz dzis wyczytalem iz od momentu zakazenia do wystapienia klasycznych objawow jaak ostra wysypka mijaja czesto 2 do 4 tygodni. Tu twierdza iz prawdopodobnie materac byl powodem pomimo uplywu zaledwie 48h. Juz sam nie wiem komu wierzyc. Dodatkowo w dniu pojawienia sie wysypki zakupilem bluze polarowa w ktorej chodzilem caly dzien. Czy jakas alergia na chemie lub material z ktorego wykonano bluze moglbyc tez powodem? Czy w powyzszej sytuacji gdyby to bluza byla powodem wysypka objelaby tez czesci ciala ktore nie mialy z nia stycznosci jak nogi?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.