Co oznacza za dużo powietrza w drogach żółciowych?

W rzucie pozawątrobowego odcinka PŻW również widoczna jest spora ilość powietrza.Drogi żółciowe zaznaczone, bez ewidentynychcech poszerzenia, z duża ilością powietrza. Doktor powiedziała ze za dużo powietrza . Mam pytanie co to oznacza ?

Ale jego obecność może też wskazywać na chorobę, np. zwężenie dróg żółciowych, infekcję, niewydolność zwieracza Odiego (np po przejściu dużego kamienia, bliznowacenie związane z przewlekłym zapaleniem trzustki itp) lub przetokę jelitowo-żółciową.