Co oznacza zapis w badania zniesienie fizjologiczne lordozy szyjnej i zmiany zwyrodnieniowe na krawędzi przednich i tylnych trzonów?

mam problemy z kęgosupem,,dretwienie ręki i ból ,,,badanie ciesni nadgarstka nic nie wykazało,,teraz było rtg szyji ,,wynik[[[zniesienie fizjologiczne lordozy szyjnej i zmiany zwyronieniowe na krawedzi przednich i tylnich trzonów,,,Tu pytanie co to znaczy i jak sie leczy,,,,

Lek. Katarzyna Szymczak

Są to zmiany związane z wiekiem, przyjmowaniem nieprawidłowej postawy ciała. Leczenie jest objawowe, czyli przeciwbólowe oraz można spróbować zabiegów rehabilitacyjnych. Dlatego sugeruję wizytę w poradni Rehabilitacyjnej.
Pozdrawiam