Co oznacza zgrubienie skóry po porodzie?

Miesiąc temu urodziłam córkę przy pomocy vaccum. Bylam cieta.Wszystko ładnie się zagoiło ale w jednym miejscu mam twarda skórę i gdy dotykam to boli,a w dodatku jest tam zaczerwieniona ;( co to może oznaczać? Dodam,że ten kawałek zaczerwienionej skóry dziwnie odstaje ... Pomocy ;(

Lek. Katarzyna Szymczak

To zapewne zgrubienie w bliźnie, z czasem powinno się nieco zmniejszyć, w razie niepokoju sugeruję kontrolę u ginekologa (i tak będzie pani u ginekologa na kontrolę po połogu).
Pozdrawiam