Co oznacza zmiana skórna na wzgórku łonowym u 20-latka?

Mam pewną dolegliwość:Jestem mkezczyzną. W wyniku podrapiania pod wzgórkiem łonowy z prawej strony mam kulkę pod skróra . Ona nie szczypie nie boli. Ostatnio zauważyłem trochę osłabioną prawa nogę i cieżko mi nią poruszać. Czy to może jest coś poważnego i do jakiego lekarza się skierować?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taka kulka może być np. zmianą pierwotną w kile. Jeżeli miał Pan jakieś niebezpieczne kontakty seksualne, to powinien Pan udać się do lekarza wenerologa. Jeżeli wyklucza Pan taką możliwość, to warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu. On po zebraniu wywiadu i badaniu klinicznym będzie mógł pokierować Pana do odpowiedniego specjalisty lub zastosuje właściwe leczenie.