Co oznaczają ataki bólowe w podbrzuszu?

witam.kilka dni temu miałem silny atak , myślałem że w okolicach wątroby, wyrostka(woreczka już nie mam)...po zastrzykach rozkurczających delikatnie przeszło, jednak wykonałem USG na którym "wyszło"podejrzenie kamienia na prawej nerce o wielkości jakiś 8 mm - dodam że od dłuższego czasu zmagam sie z dość dużym bólem w okolicach lędźwiowych kręgosłupa(czytałem w internecie że może to być spowodowane nerkami).Czekam w tej chwili na zdjęcie RTG, które zdaniem lekarza ma potwierdzić jego przypuszczenia. Proszę może ktoś podpowie co mam zrobić bo czuję sie dość niekomfortowo czekając na kolejny ostry atak po którym mam sie udać do szpitala(tak zalecił lekarz)???

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Między napadami kolki nerkowej należy przyjmować duże ilości płynów (powyżej 2,5 litra na dobę), szklankę wody co godzinę oraz uzupełniać płyny szczególnie podczas wysiłku, gorączki. Do tego stosować zbilansowaną dietę (bez nadmiernej suplementacji witamin) oraz utrzymywać BMI w prawidłowym zakresie.