Co oznaczają bardzo lekkie skurcze w dole brzucha?

Witam, jestem w 19ym tygodniu ciazy, od kilku dni mam kilka razy w ciagu dnia, bardzo lekkie skurcze w dole brzucha, ktore trawaja zazwyczaja nie dluzej niz 2 minuty. Rozumiem ze to normalne? rowniez towarzyszy mi drobny bol podbrzusza, ktore jest stosunkowo twardsze do reszty brzucha. Bol podbrzusza wystepuje w niektorych pozycjach, np przyciagajac nogi blizej brzucha etc ( dodam ze mialam wycinany wyrostek robaczkowy). Jest to moja pierwsza ciaza I nie chce chodzic z byle czym do lekarza wiec mam nadzieje uzyskac odpowiedz tutaj.

Lek. Michał Lenard

Krótkie i słabe skurcze mogą się zdarzać w czasie ciąży. Nie ma Pani powodu do obaw. Pozdrawiam!