Co oznaczają bóle brzucha i gorączka u dziecka?

Witam moj syn ma 8 lat wysoka temperatura silny bul brzucha zabralo nas pogotowie uzg wykazalo w miednicy i podbrzuszu wolny plyn grubosci 16mm.Wyrostek robaczkowypolozony typowo srednicy2,5mm powiekszonych wezlow chlonnych nie stwierdza sie pozostale narzady jamy brzusznej w tym nerekbez patoligii pecherz moczowy srednio wypelniony o gladkich obrysach patologii w jego obrebie nie uwidocznoino crp 67.16mg reszta badan jest ok wypisali nas do domu ale goraczka wrucila i bul dodam ze na odziale dostawalismy tylko kroplowki

Lek. Michał Lenard

Gorączka i ból brzucha mogą świadczyć o infekcji w przewodzie pokarmowym. Sugeruję wizytę u pediatry, który zbada syna i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!