Co oznaczają bóle brzucha i omdlenia?

Witam Proszę o poradę w kwestii orientacyjnej diagnozy i pokierowania - do jakiego udać się specjalisty, jakie badania. Od kilku lat mam przypadłość, która pojawia się 2-3 razy w roku. Jest to silny ból w dolnej części brzucha (uczucie, jak gdyby ściskanie jelit), któremu towarzyszy biegunka, zawroty głowy, drętwienie nóg i dłoni, spadek ciśnienia (raz zdążyło się omdlenie). Jest to ostra reakcja, która trwa kilkanaście minut i pojawia się nieregularnie w ciągu w roku. Z góry dziękuję za podpowiedzi

Powinie udać się Pan do lekarza rodzinnego i na wstępie wykonac USG brzucha, podstawowe badania laboratoryjne w tym oceniające czynność przewodu pokarmowego. Na ich podstawie lekarz pokieruje pana do odpowiedniego specjalisty.