Bóle brzucha - co może być ich przyczyną?

Dzień dobry! Od jakiegoś czasu dokuczają mi zaparcia, a niedawno jeszcze biegunka, która już ustąpiła. Odczuwam również kłujący ból w dole brzucha z lewej i prawej strony, z czego częściej właśnie z lewej. Jakiś czas temu odczuwałam również bóle żołądka, które nasilały się po posiłku, niezależnie jakim, ale ostatnio to ustępuje, pojawia się coraz rzadziej. Chciałam się dowiedzieć, co to może być, bo obawiam się, że to coś może z jelitem grubym. Dodam, że w dzieciństwie, w wieku 3 lat, miałam niedrożność jelita cienkiego, która była usuwana operacyjnie poprzez masaż wewnętrzny i nie potrzebne było ucinanie jelita. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Opisywane dolegliwości mogą, ale nie muszą, wiązać się z chorobą przewodu pokarmowego. Mogą mieć charakter zaburzeń czynnościowych. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego, badanie przedmiotowe i wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Radzę więc udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.