Co oznaczają bóle nad obojczykiem i okolic mostka?

Bóle w górnej części ciała - czy może być to coś poważnego? Co jakiś czas dolegają mi promieniujące bóle w górnej części ciała. Pierwszy raz miałem to około rok temu, po około pół roku ponownie i teraz trzeci raz. Z reguły trwa 2-4 dni. Przemieszcza się od miejsca nad prawym obojczykiem i nad prawą łopatką aż do okolic mostka i przełyku, czasem też do lewej strony. Nasila się podczas oddychania, zwłaszcza głębokiego - ruchy nie wzmagają bólu. Promieniowanie ognisk bólu współgra z biciem serca.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć