Co oznaczają fioletowe, wypukłe żyły w okolicach intymnych?

dwa dni przed miesiączką pojawiły mi się fioletowe wypukłe żyły w okolcy intymnej - na błonach śluzowych obok warg sromowych. Czy mam powod do obaw i czy ten efekt sam przejdzie? Zyly nie bola , poprostu kwestia estetyczna nie jest zadowalajaca ale bardzo zle tez chyba nie jest.

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko to ocenić bez obejrzenia zmiany może to na skutek zmian hormonalnych, jeśli po miesiączce nie znikną, sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam