Co oznaczają GP41 oraz P31 w wyniku dodatnim?

Proszę o opis co to są GP41 oraz P31 w wyniku dodatnim. Za co odpowiadają i w ogóle. Krótki opis o tym by się przydał w odpowiedzi :) Czy badanie na genotyp coś przybliży ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie gp 41 jest składnikiem otoczki wirusa HIV, a p31 jest jedną z polimeraz wirusa HIV. Gp 41 i p31 są oznaczanie w teście potwierdzenia zakażenia wirusem HIV. Wynik dodatni potwierdza zakażenie. Proszę zgłosić się do prowadzącego specjalisty chorób zakaźnych. Pozdrawiam.