Co oznaczają plamki na skórze u dziecka?

Witam ! Mój 5 letni syn , po b. dużym spoceniu dostał b. dużej wysypki na przedramionach i w pachwinach , lekarz stwierdził , że to alergia i dał Metypred i krem do smarowania i syrop, po 2 tyg. prawie zniknęła ta wysypka ale , po kontakcie ze słońcem , i po wysiłku fizycznym ( jak się spoci ) to znowu pojawiają się te kropki w tych samych miejscach .

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to być objaw pokrzywki cholinergicznej lub świetlnej. Warto w takim wypadku udać się na konsultację do dermatologa, który przepisze odpowiednie leczenie.