Co oznaczają plamy na szyi i dekolcie u 50-latki?

Dzien dobry.Mam 50 lat i od dluzszego czasu borykam sie z plamami na szyi i dekolcie a pozatym mozna powiedziec ze co jakis czas pojawia sie tez wysypka bardzo drobne krosteczki na szyi i dekoldzie oraz czolo ktore swedza.Uzywam hydrokortizon masc i fenistil w kroplach ale to pomaga na chwile.prosze o porade co moge z tym zrobic.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani objawy mogą świadczyć o różnych jednostkach chorobowych np. alergii, kontaktowym zapaleniu skóry, zapaleniu skórno-mięśniowym, a to tylko niektóre przykłady.. Najlepiej będzie jeśli zgłosi się Pani z tym do lekarza, który będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce.