Co oznaczają problemy z gardłem, tak jakby ucisk?

Od roku mam kaszel, trochę wcześniej pojawiły się problemy z gardłem, tak jakby ucisk, wyglądało to jakby miało mi się odbić ale nic się nie działo, zdarzało się to sporadycznie, robiłem RTG klatki, USG gardła późną zimą i wiosną, lekarze oglądali i nic nie znaleźli (rodzinny jeden, drugi, trzeci, alergolog, pulmonolog). Badanie krwi jednak wykazało że ilość limfocytów przekracza normę, w lutym było to 49,2 (18-42) a obecnie wynosi 51,9 (20-40), jednocześnie mam niski poziom Neutrofile 39,9 % (40-80). OB w lutym wynosiło 3 a obecnie wynosi 4 (2-12). Nie wiem co mam dalej robić, laryngolog, USG klatki?

Po pierwsze sugeruję wykonać morfologię krwi z rozmazem ręcznym i automatycznym gdyż ten często jest zafałszowany a szczególnie w przypadku odchyleń od normy po drugie sugeruję konsultacje laryngologa oraz gastrologa