Co oznaczają problemy żołądkowe przy nerwicy?

Witam proszę o poradę co mi może dolegac. Mam nerwice przez ostatnie dwa lata zylam w stresie i nerwach otóż od pewnego czasu mam problemy żołądka czuje cały czas pelnosc w nim nie ważne czy przed jedzeniem czy po do tego puste odbijania czasami pieczenie w nadbrzuszu mdłości jakąś wydzielina w gardle wzdęcia gazy dziwne ruchy jelit ale najbardziej martwi mnie ta pelnosc w nadbrzuszu. Kiedyś z rana miałam odruchy wymiotne bez wymiotów lub też cofalo mi się jedzenie. Burczenia w żołądku ściskanie

Dzień dobry. Prawdopodobnie sa to objawy somatyczne o podłożu psychologicznym. Warto jednak udać się do lekarza internisty w celu kontroli ogólnego stanu zdrowia od strony medycznej. Jeżeli chodzi o nerwicę, jej leczeniem zajmuje się psychoterapia. Jeżeli nie podjęła Pani dotąd współpracy z odpowiednim specjalistą, warto zadbać o i o to. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam Panią
Bardzo często stres i napięcie nerwowe wywołują
silną reakcję ze strony układu pokarmowego
objawiającą się biegunką, bólem i skurczami żołądka
oraz innymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi.
Stres zaburza trawienie i sprawia, że pokarm nie przemieszcza się
do jelit, tylko zalega w żołądku a to powoduje biegunkę i wzdęcia.
Warto więc skonsultować się z internistą lub z gastrologiem,
w celu sprawdzenia, czy czynniki psychiczne, takie jak długotrwały
stres czy nerwica nie doprowadziły już do trwałych zmian
w żołądku, dwunastnicy czy jelicie.
Przede wszystkim jednak należy zlikwidować prawdziwą przyczynę
dolegliwości, a mianowicie wyleczyć nerwicę i zyskać umiejętność
kontrolowania emocji i panowania nad stresem.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój i równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości oraz zdobyć umiejętność
kontrolowania emocji i radzenia sobie ze stresem,
dzięki czemu odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl