Co oznaczają przywidzenia u małego dziecka?

Witam, jestem matka 4 letniej dziewczynki która od pewnego czasu widzi jakiś dziwne kropki, stworki które jak twierdzi za nią chodź. Bardzo się ich boi wieczorami zamyka dziw za sobą żeby za jak nie wchodziły. Czasem nawet mówi do nich żeby odeszły. Podobno widzi ich czasami a innego dnia calu dzień. Ogólnie mała rozwija się dobrze jest bardzo rozgadana ładnie się bawi. Jest troche wybredna z jedzeniem, od niemowlaka jest typem niejadka. Urodziła się po pare dni po terminie, poród był bardzo długi dziecko oddało spółkę w czasie porodu. Urodziło się zaburzeniem oddychania trafiło na oddział specjalny z podejrzeniem sepsy. Spesy nigdy nie stwierdzono ale przyjmowała dożylnie antybiotyki w pierwszych 5 dobach. Ma także uciekające oczko od urodzenia. Bardzo proszę o poradę i ewentualne sugestie czym takie zaburzenia widzenia mogą być spowodowane i u jakiego specjalisty czekać pomocy. Mieszkam w Anglii i lekarz ogólny generalnie nie widzi problemu. Sugeruje ze mała może udawać bo to w tym wieku ponoć sie zdążą. Ze góry dziękuje za poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej do lekarza pediatry, a do lekarza okulisty aby wykluczyć przyczyny oczne