Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają takie białe plamy na skórze?

Dzień dobry. Od jakiegos czasu zaobserwowałem, ze głównie na bicepsach wyskakuja mi pojedyncze białe plamki. Dodam, ze w lato bardzo czesto sie opalalem i teraz te plamki na skorze bardzo sie odrozniaja. Nie wykluczam, ze mialem w tych miejscach krostki ktore wyciskalem. Co to moze byc?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 miesiące temu

Znamiona barwnikowe - pieprzyki

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Dzień dobry Panu,

zalecam udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł obejrzeć, zbadać Pana skórę i wdrożyć odpowiednie leczenie.Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,Białe plamki na skórze mogą wskazywać na kilka jednostek chorobowych. W diagnostyce różncowej należy wziąć pod uwagę łupież pstry, łupież biały, hipomelanozę pozapalną i kilka innych jednostek chorobowych. Aby postawić właściwą diagnozę i włączyć wstępne leczenia powinien się Pan udać do lekarza dermatologa, który po zebraniu wywiadu oraz oceny charakteru zmian będzie w stanie poprowdzić dalsze ewentualne leczenie.Dr Bartosz Woźniak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy