Co oznaczają takie białe plamy na skórze?

Dzień dobry. Od jakiegos czasu zaobserwowałem, ze głównie na bicepsach wyskakuja mi pojedyncze białe plamki. Dodam, ze w lato bardzo czesto sie opalalem i teraz te plamki na skorze bardzo sie odrozniaja. Nie wykluczam, ze mialem w tych miejscach krostki ktore wyciskalem. Co to moze byc?

Dzień dobry Panu,

zalecam udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł obejrzeć, zbadać Pana skórę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz

Dzień dobry,

Białe plamki na skórze mogą wskazywać na kilka jednostek chorobowych. W diagnostyce różncowej należy wziąć pod uwagę łupież pstry, łupież biały, hipomelanozę pozapalną i kilka innych jednostek chorobowych. Aby postawić właściwą diagnozę i włączyć wstępne leczenia powinien się Pan udać do lekarza dermatologa, który po zebraniu wywiadu oraz oceny charakteru zmian będzie w stanie poprowdzić dalsze ewentualne leczenie.

Dr Bartosz Woźniak