Jaka może być przyczyna pojawienia się guza za uchem?

Witam, kilka dni temu zaobserwowałam guzek za uchem. Guzek jest miękki, na początku był czerwony, z dnia na dzień zmniejsza się, wydaje mi się ze w środku jest jakiś plyn(?). Za kilka dni mam wizytę u dermatologa, jaka może być przyczyna jego obecności?

Dzień dobry Pani,

zalecam udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł zobaczyć Pani guza i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz

Dzień dobry,

Powinna Pani udać się na wizytę dermatologiczną. Każdy guzek powinien zostać zbadany przez lekarza. Zmiana którą Pani opisuje może być np cystą bądź ropniem, jednak bez osobistego badania trudno postawić diagnozę. Należy wykluczyć także miejscową infekcję zmiany.

Dr Bartosz Woźniak