Co oznaczają takie białe zmiany w miejscach intymnych?

Dzień dobry. Mam 45 lat i od ponad roku zauważyłam zmiany na wargach sromowych, są to białe plamy które się powiększają. Zaczęło się od niewielkiej plamki, a teraz są to już duże plamy i coś takiego mam również przy odbycie. Było małe, a teraz przeszło na drugą stronę i powiększa się między pośladki. Wygląda to trochę jak bielactwo, ale oprócz miejsc intymnych, nigdzie indziej tego nie mam. Oczywiście jak tylko to odkryłam w tamtym roku byłam u dwóch lekarzy, którzy mnie krótko mówiąc zbyli. Cytologia gr II więc mam sobie nie wymyślać żadnych nowotworów, takie słowa były jednego z nich. Bardzo proszę o pomoc, bo nie chciałabym obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Ania.

Białe zmiany o tej lokalizacji mogą wskazywać na liszaja twardzinowego. Leczenie opiera się na miejscowym stosowaniu leków o działaniu przeciwzapalnym, np. glikokortykosteroidów lub takrolimusu. Niemożliwe jest wyleczenie takiej choroby, można natomiast spowolnić progresję. Leczenie powinien prowadzić dermatolog.