Co oznaczają takie bóle głowy u 24-latki?

Witam . Ostatnio zauważyłam że w momencie kiedy wiszę głową w dół I jestem do góry nogami zaczynam odczuwać silny bol głowy w okolicach skroni uciskający na całej wysokości czaszki. Czuję jakby nagle cała krew spływała mi do mózgu i ciśnienie miało mi rozerwać głowę . Czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią czynności wiszenia w dół nie są zdrowe dla ludzkiego organizmu. Jeżeli człowiek wisi głową w dół, to krew bardzo szybko napływa do mózgu, co samo w sobie nie wywołuje bólu głowy, jednak pociąga za sobą poważne konsekwencje, takie jak wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego

Taka sytuacja powoduje silny ból głowy, co w połączeniu ze wzmożoną obecności krwi może prowadzić do zakrzepów w czaszce. Jest bardzo możliwe, że człowiek, który by wisiał głową w dół przez kilka godzin, może nawet umrzeć, dlatego odradzamy takie zachowania.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdzie Pani informacje o bólu głowy:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.