Co oznaczają takie objawy podczas stosunku w ciąży?

Dzien dobry. Mam takie dreczące pytanie o ciązy, sprawach intymnych podczas ciązy, I jak wielki wpływ ma bardzo długa przerwa bez żadnych stosunkow? (chyba 16l tego nie mialam od urodzenia syna (juz jestem mama, po rozwodzie), i znow jestem w ciąży, w 3 miesiącu ciązy z moim nowym partnerem, wpadlam! Choc Nie śpieszyliśmy się z rozpoczęciem współżycia... a postanowiliśmy najpierw lepiej się poznać, oraz zbudować fundamenty związku, I tu chyba ja sama niemialam takiej wielkiej potrzeby i juz odwyklam .. do momentu tego jak wpadlam i to podczas pierwszego stosunku! wpadlam i to chyba prze preejakulat juz o tym czytałam, bo moj partner tego nie miał 'tam' nawet o tym nie wiedzialam, zawsze zabezpieczalam sie prezerwatywą i spokoj... ale, wyszło tak jak wyszło tego nie było.. i wpadłam.. I to chyba juz jasne? już tu troche rozpisalam. AA moj glowny problem, i pytanie, to miałam to 3 dni temu podczas współżycia z moim partnererm. podczas tych pieszczot, gry wstepnej moj partner tam dotykal palcami, ocierał, i wszedł..i mial to chyba tam kilkunascie minut takie ruchy jak podczas normalnego stosunku (byl na mie) i bylo to wszystko w porządku do momentu zmiany pozycji (na boku) moj partner znow tam miał takie ruchy dopoki ja nie odczułam 'tam' bardzo silne i intensywne skurcze w pochwie, nawet moj partner to odczuł taki wstrząs i napiecia calego ciała az chyba troche jęknęłam... miałam strach i bardzo przyjemne uczucia.. Strach, bo nigdy tego nie miałam! I bardzo dziwnie ze juz wiecej tego nie chciałam,.. tych pieszczot bo to mineło! I tak zostało do momentu w nocy.., chciałam bardzo siku, i na poscieli i 'tam' zauważyłam ze jak ja jestem tam bardzo mokra (byłam bez bielizny), i miałam tam dużo białego sluzu! Oczywiscie to wszystko wytarłam i podmyłam i na tym koniec, i juz wiecej tego nie miałam... I tak zostało ze do tychczas ja niewiem co tu ja miałam?? I z czym to jest powiazane? I jeszcze dodam ze moja ciąża przebiega prawidłowo i czuje się bardzo dobrze choc już jestem po 40 Ale nadal mam chęć na wspołżycie i na moje kolejne 2 dziecko!
KOBIETA, 45 LAT 4 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej podczas stosunku doświadczyła Pani orgazmu, co spowodowało zaciśnięcie się/skurcz pochwy, co odczuł również partner. Jeżeli nie doszło do ejakulacji, biały śluz zauważony przez Panią na pościeli pochodził z pochwy i jest to całkiem normalne, że pojawia się go więcej po odbytym zbliżeniu, co jest powiązane m.in. z odczuwanym podnieceniem.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów poruszających podobne tematy: https://portal.abczdrowie.pl/orgazm-czym-jest-reakcje-seksualne

https://portal.abczdrowie.pl/orgazm-pochwowy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-osiagnac-orgazm-przydatne-porady

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.