Co oznaczają takie wyniki u 33-latki?

Witam. Poproszę o interpretację wyników: Glukoza na czczo wynik:100 Insulina na czczo: 16.59. W przeciągu paru miesięcy bardzo przytyłam. Nie zmieniłam nawyków żywieniowych. Byłam u dietetyka, który podejrzewa insulinooporność i kazał zrobić te badania. Czy mogą one świadczyć? I czy mogą one powodować przybieranie na wadze? Aleksandra 33l.

Dzień dobry, tak, wynik wskazuje na insulinooporność, ten stan utrudnia zachowanie prawidłowej masy ciała. Proszę udać się do lekarza rodzinnego celem rozszerzenia diagnostyki.