Waga u 38-latki a odpowiednia dieta

Mam 38 lat. W ciągu kilku, kilkunastu ostatnich lat sporo przytyłam. W wieku 25 lat ważyłam ok. 55kg, a dziś moja waga jest bliska 100kg. Byłam u dietetyczki, ale niczego konkretnego się nie dowiedziałam i powiem szczerze, że zraziłam się, bo głównie mówiła o rozwiązaniu chirurgicznym. Próbowałam się odchudzać, chodziłam na aerobik, ale bez rezultatu. Mam insulinooporność tkankową, hiperinsulinemię i nieprawidłową tolerancję glukozy. Co mam zrobić? Co stosować? Pomóżcie!

Mgr Ewa Tomczyk Dietetyk, Wrocław

Witam,

insulinooporność wymaga specjalnego postępowania dietetycznego- szczególnie gdy chciałaby Pani zredukować swoją masę ciała.
Mimo braku efektów na wadze zachęcam do kontynuacji wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych oraz kontynuacji aktywności fizycznej, która w Pani sytuacji może mieć ogromne znaczenie w pobudzeniu komórek do częściowej regeneracji receptorów dla insuliny.

Pozdrawiam,