Ocena wagi u 18-latki

Mam 165 cm i waze 65kg czy to nadwaga?

Witam,

Według obliczeń BMI Pai wynik to 23,9 oznacza to, że zbliża się Pani do górnej granicy normy.
Nadwaga rozpoczyna się od 25,0.
Mimo wszystko Pani waga idealna (taka waga, która zapewnia najdłuższy i najbardziej wydajny stan zdrowia) wynosi 55,3 kg.
Jeśli nie zmieni Pani swoich nawyków żywieniowych waga może dalej się zwiększać, przez co pojawi się problem nadwagi/otyłości.

Ma Pani 18 lat, także mimo że BMI jest prawidłowe zwróciłabym uwagę i przeanalizowała dokładnie dotychczasowy tryb życia.

Zachęcam również do zapoznania się z programem dietetycznym mojej poradni na stronie www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
A. Erdmann
www.kalorynka.pl