Jak zwalczyć otyłość II stopnia?

mam pytanie jak zwalczyć otyłość II stopnia jaką diete stosować, tym bardziej że mam nietolerancje na salicylany i wysokie ciśnienie nie radzę sobię z tym dziekuje

Witam,

W walce z otyłością rozpoczynamy od ustalenia strategii dietetycznej. Najpierw oblicza się wszystkie potrzebne dane: prawidłową wagę, zapotrzebowanie na kalorie, węglowodany, białka i tłuszcze. Następnie stopniowo wprowadza się stopniowo coraz niższą kaloryczność połączoną z wysiłkiem fizycznym (początkowo to może być nawet 10 minut dziennie).
Najlepiej bezpośrednio skonsultować się z dietetykiem i ustalić plan działania. Otyłość II stopnia to już bardzo duży stopień ryzyka i rozwoju chorób towarzyszących, jak Pani wspomniała już pojawiło się wysoko ciśnienie. Brak działania w tym temacie to dalsze pozwolenie na rozwój innych chorób, np. cukrzycy.
Polecam skorzystać z programu dietetycznego naszej poradni www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
A. Erdmann
www.kalorynka.pl