Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy pieprz czarny ziarnisty działa odchudzająco?

czy przyjmowanie dużej ilości pieprzu czarnego ziarnistego może działać odchudzająco?
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam serdecznie,

Spróbowałam odszukać potwierdzone informacje na temat aktywnych substancji znajdujących się w pieprzu.
http://www.sciencedaily.com/releases/2012/05/120502123520.htm
Według przeprowadzonego badania wykazano, że piperyna, czyli aktywny składnik pieprzu może zmniejszać ilość nowych i powstających komórek tłuszczowych w organizmie. Co nie oznacza, że pomaga w spalaniu komórek tłuszczowych, które zostały już stworzone. Jeśli zależy Pani na zmniejszeniu wagi polecam przeanalizować swoją obecną dietę i aktywność fizyczną pod kątem zasad zdrowego żywienia. Oczywiście stosowanie samych substancji aktywnych, takich jak pieprz, kurkuma czy chilli nie sprawi, że waga się zmniejszy. Mogą one wspomagać proces odchudzania, ale nigdy nie będą jego najważniejszym elementem.

Polecam zapoznać się z materiałami na stronie naszej poradni www.kalorynka.pl , gdzie znajdzie Pani programy dietetyczne, artykuły i wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada również tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością "fitness - nowoczesne formy gimnastyki".
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy