Czy pieprz czarny ziarnisty działa odchudzająco?

czy przyjmowanie dużej ilości pieprzu czarnego ziarnistego może działać odchudzająco?

Witam serdecznie,

Spróbowałam odszukać potwierdzone informacje na temat aktywnych substancji znajdujących się w pieprzu.
http://www.sciencedaily.com/releases/2012/05/120502123520.htm
Według przeprowadzonego badania wykazano, że piperyna, czyli aktywny składnik pieprzu może zmniejszać ilość nowych i powstających komórek tłuszczowych w organizmie. Co nie oznacza, że pomaga w spalaniu komórek tłuszczowych, które zostały już stworzone. Jeśli zależy Pani na zmniejszeniu wagi polecam przeanalizować swoją obecną dietę i aktywność fizyczną pod kątem zasad zdrowego żywienia. Oczywiście stosowanie samych substancji aktywnych, takich jak pieprz, kurkuma czy chilli nie sprawi, że waga się zmniejszy. Mogą one wspomagać proces odchudzania, ale nigdy nie będą jego najważniejszym elementem.

Polecam zapoznać się z materiałami na stronie naszej poradni www.kalorynka.pl , gdzie znajdzie Pani programy dietetyczne, artykuły i wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann