Stosowanie kozieradki na powiększenie biustu podczas karmienia piersią

witam słyszałam ze kozieradka wpływa dobrze na powiekszenie biustu karmie piersia i bardzo piersi spadły sa mniejsze chciałabym zazywac ta kozieradke czy nie zmniejszy laktacje i nie wpłynie niekorzystnie na maluszka?

Witam serdecznie,

Nasiona kozieradki zawierają związki śluzowe, saponiny, flawonoidy, lipidy, związki białkowe, olejek eteryczny, witaminę PP i sole mineralne. Zawiera także saponiny sterydowe, które są prekursorami w syntezie horomonów sterydowych o działaniu anabolicznym (estrogeny, dehydroepiandrosteron, testosteron), czyli pobudza produkcję estrogenu. Dodatkowo stymuluje produkcję prolaktyny.
Poza tym jest to środek pobudzający laktację u matek karmiących, więc nie zmniejszy ilości pokarmu, a spowoduje większą laktację.
Powinna Pani tylko unikać wyciągów wodno-alkolowych z kozieradki.

I warto obserwować dziecko, które bardzo szybko zareaguje na zmiany w diecie.

Jeśli karmi Pani piersią powinna Pani zwrócić uwagę na wartość energetyczną swojej diety. Po ustabilizowaniu się procesu laktacji może Pani ilość kcal zmniejszyć o 500 kcal, jeśli pojawił się problem nadmiernej wagi.
Warto zwrócić uwagę na zawartość produktów bogatych w witaminę B1 oraz witaminy D. Jeśli Pani dieta jest dobrze zbilansowana mleko dostarczy wszystkich niezbędnych składników dla dziecka.

Zachęcam również do zapoznania się z materiałami znajdującymi się na stronie naszej poradni www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann
www.kalorynka.pl