Możliwość jedzenia zapiekanek przy karmieniu piersią

witam czy karmiac piersia moge jesc zapiekanki?tyko tu pytanie poniewaz w zapiekankach sa pieczarki i ser mozarella czy pomimo to moge jesc córcia ma 5 mies.

Witam,

Dieta matki karmiącej nie różni się znacząco od diety zdrowej i dorosłej osoby. Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie obniżać wartości energetycznej diety (nie wprowadzamy zbyt niskokalorycznych diet) ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na zmniejszenie się ilości produkowanego mleka.
Sam proces laktacji powoli powoduje utratę masy ciała.
Po ustabilizowaniu się laktacji w przypadku nadmiernej masy ciała można obniżyć kaloryczność diety o około 500 kcal.
W okresie laktacji nie zaleca się ograniczenia spożywania mleka lub jego zamienników. Jeśli nie pije Pani mleka powinna Pani spożywać inne produkty bogate w wapń - jogurty, sery twarogowe lub produkty sojowe.
Ważne jest również zadbanie o witaminę D w diecie matki karmiącej.
Co do zapiekanek - jeśli nie ma Pani problemów z wagą nie ma przeciwwskazań do jedzenia zapiekanek z pieczarkami i mozzarellą, mimo wszystko nie powinno to być zbyt częste ze względu na tłuszcz zawarty w serze.
Tak jak pisałam dieta kobiety karmiącej nie ma większych ograniczeń, chyba że dziecko nie toleruje np. białka lub innego składnika, wtedy matka musi wykluczyć go z diety.
Dodatkowo Pani córka powinna już niedługo zacząć przechodzić na pokarm stały, dlatego należy zapoznać się z wytycznymi, co do wprowadzania kolejnych posiłków do diety córki.

Zapraszam do zapoznania się z treściami na stronie naszej poradni www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann