Co jeść i pić podczas karmienia piersią?

co moze jesc mama karmiaca aby nie uczulic dziecka aby nie mialo alergi pokarmowej jakie soki pic

To co może jeść mama karmiąca zależy od tego ile ma maluszek. Im jest starszy tym menu jest szersze. Ogólnie od 3 miesiąca życia dziecka można wprowadzać po kolei wszystkie produkty zaczynając od tych lekkich, czyli jabłka, banany, marchew, itd. I należy obserwować jak się zachowuje dziecko. Więcej szczegółów mogę podać po kontakcie: marta@zdrowozjesz.pl

Soki najlepiej pić warzywne, a owocowe raczej nie kupowane, tylko domowe z sokowirówki z ograniczeniem cytrusów i rozcieńczane wodą. W swojej diecie proszę uwzględnić kasze ( jaglana, gryczana, ryż brązowy) i pełnoziarniste pieczywo i makarony. Jeśli może Pani pozwolić sobie finansowo, to polecam produkty bez pszenicy ( do nabycia w sklepach ze zdrową żywnością).
Proszę używać masło, olej lniany.
Mleko raczej w formie przetworzonej tj. twaróg, jogurt, kefir (bez dodatku mleka w proszku)
Wskazane jest dużo warzyw - surowych i blanszowanych oraz wody, by nie dopuścić do zaparć ( aby nie gromadziły się w Pani organizmie toksyny).
Dla dobrego rozwoju układu nerwowego Pani maluszka polecam zażywanie bardzo dobrej jakości ( tj. badanego na obecność metali ciężkich i dioksyn) suplementu z kwasami Omega3.
Gdyby miała Pani jakieś pytania proszę śmiało dzwonić tel. 606 130 841

pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz