Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łączenie w diecie kurkumy, pieprzy cayenne i chili

Witam. Czy można łączyc w diecie kurkumę, pieprz cayenne i chili?(ze względu na dużą ilosc kapsaicyny) I czy to prawda że gdy połączymy pieprz cayenne z kurkumą działanie kurkumy zwiększy się o 2000 razy? Dziękuję
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Preparaty ziołowe mogą być szkodliwe dla zdrowia

Witam,

Jeśli chodzi o kapsaicynę to znalazłam informację na temat jej suplementacji w tym miejscu: http://examine.com/supplements/Capsaicin/#summary11 (ale to już inna postać).
Generalnie została uznana za substancję bezpieczną. Kapsaicyna należy do grupy Kapsaicynoidów (czyli związków, które mają podobną ostrość). Jej źródłem jest odmiana papryczki z rodzaju Capsicum L. Także jedząc ostre jedzenie niekoniecznie powodowane jest to kapsaicyną. W kurkumie nie ma kapsaicyny tylko kurkumina i desmetoksykurkumina.

Zapraszam także na stronę www.kalorynka.pl, gdzie znajdzie Pan materiały oraz ma Pan możliwość porozmawiać z dietetykiem.

Pozdrawiam,
A. Erdmann

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada również tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością "fitness - nowoczesne formy gimnastyki".
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy