Łączenie w diecie kurkumy, pieprzy cayenne i chili

Witam. Czy można łączyc w diecie kurkumę, pieprz cayenne i chili?(ze względu na dużą ilosc kapsaicyny) I czy to prawda że gdy połączymy pieprz cayenne z kurkumą działanie kurkumy zwiększy się o 2000 razy? Dziękuję

Witam,

Jeśli chodzi o kapsaicynę to znalazłam informację na temat jej suplementacji w tym miejscu: http://examine.com/supplements/Capsaicin/#summary11 (ale to już inna postać).
Generalnie została uznana za substancję bezpieczną. Kapsaicyna należy do grupy Kapsaicynoidów (czyli związków, które mają podobną ostrość). Jej źródłem jest odmiana papryczki z rodzaju Capsicum L. Także jedząc ostre jedzenie niekoniecznie powodowane jest to kapsaicyną. W kurkumie nie ma kapsaicyny tylko kurkumina i desmetoksykurkumina.

Zapraszam także na stronę www.kalorynka.pl, gdzie znajdzie Pan materiały oraz ma Pan możliwość porozmawiać z dietetykiem.

Pozdrawiam,
A. Erdmann