Resekcja żołądka a odpowiednia dieta

mam 34 lat wzrost 158 i waze 90 kg ,mialam resekcje zeladka ale nie cwiczylam i nie diete tez nie stosowalam .czy po roku czasu jak bym wziela sie za siebie czy moge jeszcze schudnac

Lek. Katarzyna Szymczak

Oczywiście, że tak, tylko trzeba to zrobić racjonalnie, najlepiej po konsultacji z dietetykiem.
Pozdrawiam

Witam,
przede wszystkim należy spojrzeć inaczej na pojęcie diety i nie szukać okresowych, niskokalorycznych diet, zaś omówić swoje obecne nawyki żywieniowe i stan zdrowia ze specjalistą Dietetykiem. Takie rozwiązanie pozwoli Pani wdrożyć profilaktykę innych chorób dietozależnych, takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, nadciśnienie, oraz zredukować nadmierną masę ciała. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zmiana nawyków żywieniowych, które zapewni Pani zdrowie niż zastosowanie pierwszej lepszej diety. Na zmianę nawyków nigdy nie jest za późno, jednak lepiej jest wykonywać to pod okiem specjalisty zwłaszcza w obecnym stanie zdrowia. Pozwoli to na bezpieczną redukcję masy ciała, wdrożenie profilaktyki zdrowotnej, monitoring efektów. Niestety tego nie zapewniają gotowe diety, które można znaleźć w internecie bądź zamówić. Dieta powinna być dopasowana indywidualnie. Zachęcam do podjęcia prób zadbania o swoje zdrowie, dietę i aktywność fizyczną, pozdrawiam.

Dietetyk
mgr Barbara Wójcik

 Lek. Katarzyna Szymczak

No pewnie że tak:)

Zawsze jest na to dobry czas. Jeżeli nie stosowała Pani dotychczas odpowiedniej diety być może w jakimś stopniu zniwelowała Pani korzystny wpływ samej operacji na obniżenie objętości żołądka. Ale przy odpowiedniej ilości samozapracia, silnej woli i systematyczności wprowadzając dietę deficytową w energię i dodając do tego aktywność fizyczną może Pani uzyskać prawidłową masę ciała. Najlepiej będzie jeżeli zgłosi się Pani do specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednią dla Pani potrzeb dietę oraz pomoże w monitorowaniu postępów.