Czy istnieje jakiś sposób na obkurczenie żołądka, by mniej jeść?

Witam, czy istnieje jakiś sposób na obkurczenie żołądka by mniej jeść, i w rezultacie schudnąć ?

Witam serdecznie,

rozsądnym rozwiązaniem jest wprowadzenie zdowej i odpowiednio zbilansowanej diet z 5-6 mniejszymi posiłami dziennie a żołądek się skurczy. Lepiej jeść częściej a mniejsze porcje. W ten sposób nie tylko skurczy Pani żołądek ale i schudnie.
Nie myślałabym o operajach, ponieważ one i tak nie nauczą Panią zdrowych nawyków żywieniowych.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!

Żołądek jest zbudowany z tkanki mięśniowej, która przy użyciu odpowiednich bodźców jest podatna na rozciąganie. W przypadku żołądka takim bodźcem jest jedzenie zbyt dużych ilości pokarmu. Najbezpieczniejszym i najzdrowszym sposobem na zmniejszenie objętości żołądka będzie wprowadzenie racjonalnej i prawidłowo zbilansowanej diety. Stopniowe zmniejszanie ilości pokarmu spowoduje zarówno obkurczenie żołądka jak i redukcję masy ciała oraz wprowadzi prawidłowe nawyki żywieniowe, które zapobiegną rozwojowi chorób dietozależnych. Innym zauważalnym skutkiem wprowadzenia zmian w sposobie odżywiania będzie zauważalna poprawa samopoczucia.

Najmniej inwazyjnym sposobem, który będzie najbezpieczniejszy jest skuteczna redukcja masy ciała z pomocą doświadczonego dietetyka. Zaczynając od małych zmian i wprowadzając je w życie w ciągu kilku miesięcy osiągnie się znaczną redukcję masy ciała- a to bardzo pozytywnie wpłynie na samopoczucie pacjenta. Przy odpowiednio przygotowanym jadłospisie i współpracy ze strony pacjenta można uzyskać utratę masy ciała na poziomie około 24 kilogramów w ciągu 6 miesięcy.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:

Żeby schudnąć trzeba jeść
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/zeby-schudnac-trzeba-jesc.html?c=9