Czy zażywanie glukagonu na odchudzanie jest bezpieczne?

Moja znajoma zażywa glukagon żeby schudnąć, czy to bezpieczne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zażywanie glukagonu w celu redukcji masy ciała zdecydowanie nie jest bezpieczne! Pani Znajoma zdecydowanie powinna pomyśleć o znacznie bardziej rozsądnej metodzie odchudzania.

Witam serdecznie,

Nie polecam zażywania glukagonu na odchudzanie. Należy wprowadzić odpowiednie nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną a z pewnością Pani znajoma schudnie zdrowo i bezpiecznie.
Dieta powinna być pełnowartościowa i dostarczać wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Jadłospis powinien być dobrany indywidualnie i uwzględniać dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Odchudzanie nie może kojarzyć się z głodówką i przyjmowaniem różnego rodzaju suplementów a stać się zdrowym stylem życia.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultacje lub zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk