Co oznaczają te objawy po przyjęciu większej dawki Furaginum?

Dzień dobry, wczoraj wzięłam 6 tabletek furaginum max (zamiast czterech jak to ma być w 1 dniu) i niestety nie pilnowałam odstępów czasu tylko wzięłam dwie rano i cztery wieczorem (dwie o 20, dwie o 23). Obudziłam się na drugi dzień i zwymiotowalam (minęło jakieś 9 godzin od ostatniej tabletki). Mam też lekkie duszności od rana, próbując wziąć głębszy oddech czuje opór, jakis ucisk. Następnie dostałam gorączki 38 stopni (ok 15 godzin od tabletki). Czy to może być jakaś reakcja alergiczna, czy coś na to wziąć, przeczekać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wspomniany lek, tak jak każdy inny można przedawkować. Odnosząc się do ulotki preparatu, można znaleźć informację, że przy przedawkowaniu tabletek mogą się pojawić takie skutki uboczne, jak bóle głowy, zawroty głowy, reakcje alergiczne, nudności, wymioty, a także niedokrwistość.

Jeżeli objawy nie miną lub nawet się nasilą, zalecamy pilny kontakt z lekarzem.

Więcej informacji dotyczących przedawkowania leków znajdzie Pani w naszym artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/przedawkowanie-lekow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.