Co oznaczają te plamienia przy Adaring?
Dzień dobry. Od ponad 3 lat używam krążków Adaring. Zawsze było wszystko dobrze, przerwę tygodniową robiłam dopiero po wykorzystaniu 3 krążków (około 9 tyg). Jednak od paru miesięcy występuje u mnie ciągłe ciemne plamienia. Dostałam zalecenie, aby odstawić krążek na jeden cykl. Podczas tego cyklu wszystko było w porządku, dostałam okres, zero plamienia. Potem założyłam krążek. Przy pierwszym krążku nic się nie działo, dopiero przy drugim znów pojawiły się ciemne plamienia. Po stosunku plamienia są bardziej skąpe, praktycznie znikome, ale jasno czerwone. Nic mnie nie boli. Podczas badania USG wszystko wyszło w porządku. Jaka może być przyczyna?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
podczas stosowania antykoncepcji mogą i dosyć często zdarzają się nieregularne plamienia, które bywają jednym z działań niepożądanych. Mimo to, zazwyczaj nie świadczą one o nieprawidłowym czy nieskutecznym działaniu.
Odstawienie krążka Adaring przyniosło poprawę. Być może wskazana byłaby więc zamiana systemu na inny. Warto omówić ten temat z ginekologiem, który zaproponuje różne możliwości.