Co oznaczają te plamy wokół kostki?

Co mogą oznaczać sine plamy wokół kostki u stopy? Sine plamy są suche i szorstkie w dotyku. Były tylko wokół kostki a teraz się powiększyły
KOBIETA, 31 LAT około miesiąca temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

sine plany w okolicy kostki mogą świadczyć o schorzeniach naczyń krwionośnych. Najczęściej pojawiają się one z powodu niewydolności żylnej, określanej potocznie jako żylaki.

Na tę chorobę najbardziej narażone są osoby otyłe, które unikają aktywności ruchowej, mające siedzący bądź stojący tryb pracy lub przyjmujące leki hormonalne. Być może między innymi ze względu na przebyte ciąże, które również sprzyjają chorobie, przypadłość ta dotyka znacznie częściej kobiety niż mężczyzn. W grupie ryzyka znajdują się również osoby, które palą papierosy i nie dbają o zdrowe nawyki żywieniowe.

Diagnostyka żylaków możliwa jest już na podstawie samego wywiadu lekarskiego oraz badania fizykalnego, dlatego proszę koniecznie odwiedzić lekarza. W pierwszej kolejności może to być lekarz rodzinny, który w razie potrzeby pokieruje Panią dalej.

Odpowiedź specjalisty na podobne pytania znajduje się pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sine-plamy-w-okolicy-kostki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty