O czym mogą świadczyć zmiany skórne wokół odbytu w ciąży?

Witam jestem w 33 tygodniu ciąży. Zauważyłam dziwne zmiany na skórze wokół odbytu. Myślę że są to rozstępy bynajmniej tak wyglądają, takie czerwone głębokie prążki. Czy to możliwe że się zrobiły w tym miejscu? I czy mogę coś zrobić aby zatrzymać ich powstawanie?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Częstą dolegliwością w czasie ciąży są żylaki odbytu, potocznie nazywane hemoroidami. Jednak aby ustalić przyczynę Pani dolegliwości potrzebne jest badanie lekarskie. Myślę, że zainteresuje Panią artykuł na temat częstych dolegliwości w czasie ciąży. Znajduje się tutaj również kilka informacji na temat hemoroidów. https://mamaginekolog.pl/zylaki-sromu-odbytu/