Co oznaczają tłuszczowe stolce u 32-latka?

Witam. Od 5 msc zmagam się ze stolcami tłuszczowymi. USG jamy brzusznej bez zarzutu. Badanie krwi ogólne, ob, crp, - wszystko ok. Badania wątrobowe z krwi - ok. Tarczyca i hormony w normie. Jedyny zarzut to lekko podwyższony poziom amylazy w badaniu krwi - na wyniku granica to 100, u mnie wyszło 125. Problem nie znika po mimo stosowania różnych substytutów enzymów trawiennych. czy to powód do niepokoju?

Na podstawie Pana opisu trudno się zorientować co w rzeczywistości Pana niepokoi.Niewielka ilość tłuszczu w stalu jest możliwa, zależy w durzej mierze od tego ile i i jakiego tłuszczu zjadavPan w pokarmach. Stolce tłuszczowe, tomluźne, biegunkowe wypróżnienia, powodujace pojawiane się na powirzechni wody w toalecie plam tłuszczu, jak oczka tłuszczu w rosole. Oznaczanie poziomu amylazy nie ma klinicznie żadnego znaczenia, chyba, że podejrzewamy u pacjenta ostre zapalenie trzustki, wtedy pod uwagę bierzemy wzrost 10 razy powyżej normy.