Co takiego może sugerować ten wygląd stolca?

Dzień dobry Od jakiegoś czasu (4miesiace)mam problem ze stolcami wydaje mi się że są to stolce tłuszczowe kolor zawsze żółty połyskujący (biegunka/zaparcia) od tego czasu ani razu nie było prawidłowego wypróżnienia się. Miesiąc temu stwierdzono u mnie niealkoholowe stluszczenie wątroby żadnych innych zmian w jamie brzusznej podczas USG nie stwierdzono czy takie stolce są normalne czy powinny być powodem do obaw. Dieta wygląda normalnie z tym że z małą ilością tłuszczu, alkoholu nie pijam i nie piłem. Morfologia w normie podwyższone ALT było podstawa do usg. Z góry dziękuję za pomoc.

Nieprawidłowe wypróżnienie, jak i patologiczny wygląd stolca mogą wynikać z wielu przyczyn: od PZT, przez nietolerancję białek mleka krowiego do celiakii i wiele innych. Sugeruję oznaczenie amylazy oraz lipazy, a także weryfikację jadłospisu- należy zwrócić uwagę, które produkty nasilają dolegliwości. Warto wykluczyć je na jakiś czas z diety przed podjęciem obserwacji.