Co oznaczają wahania poziomu cukru u kobiety?

Witam! Jestem po dwóch ciążach z cukrzycą ciążowa. Ostatnio przy złym samopoczuciu zmierzyłam cukier i wyszedł wynik 54. Po zjedzeniu czegoś wynik 212 po godzinie a po dwóch 238.potem jeszcze kilka przekroczenia ponad 140 po dwóch godzinach po posiłku. Dziś robiłam krzywa cukrowa i wynik wyszedł 82 na czczo 125 po godz i 75 po dwóch. Jednak po dwóch sprawdziłam cukier glukometrem i wyszedł wynik 162 a po powrocie do domu zaczęłam źle się czuć i wtedy dopiero wyszedł 75. Czy takie rozbieżności są możliwe?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza diabetologa, wyniki mogą wskazywać na zbyt duże wydzielaniu insuliny.