Co oznaczają wyniki badań u 53-latki?

Dzień dobry.Proszę o interpretację moich wyników z krwi i moczu.Lekarz skierował mnie na wyniki ponieważ mam bóle brzucha,wzdecia nawet po niewielkich posiłkach ciągle mam uczucie rozpierania pod żebrami od góry od mostka w dół.Dodatkowo bolą mnie nogi od kolan w dół pojawiła się cała masa fioletowych żył na łydkach i stopach.W ciągu dnia po kilka razy przelatują mnie dziwne dreszcze ale takie wewnętrzne inne niż przy przeziebieniu czy grypie.Od pół roku może ciut dłużej mam problem z oddawaniem moczu a mianowicie bardzo długo sikam nie ma ciśnienia, nie mam temeratury czasami skoki ciśnienia np140/90 lub 149/95.Dodam że staram się jeść raczej gotowane i lekkie posiłki nie jadam słodkości od wielkiego święta kawałek ciasta bo wiem ze będę cierpieć pomimo to przy wzroście 169 waże 79 kg a waga ani drgnie od 5 lat kiedy to przyjmowała sterydy po operacji slinianki.Z góry dziekuje za odpowiedź oto moje wyniki leukocyty 5.94 Erytrocyty 4.09,NEU 2,82 LIM 2,41MON0,50 EOZ0,17 BAZ0,03 IG0,01 % NEU47.4 LIM40.6 MON8,4 EOZ2,9 BAZ0,5 IG 0,2 ERYTROCYTY 4,09 HEMOG 13,5 HEMAT 40,0 MCV 97,8 MCH 33,0 MCHC 33.8 RDW-CV13,6 PŁYTKI 229 MPV 10.1 PDW 11,4 P LCR 26,6 PCT0,23 OB 15 GLUKOZA 85 TROJGLICERYDY 108 CHOLESTEROL HDL 47,3 CHOL.CALKOWITY 229 CHOLES. LDL _K 160 CHOLES.nie-HEL 182 KREATYNINA 0.60 eGFR>60 KWAS MOCZ 4.3 ŻELAZO 163 AST 17 ALT 15 CPR 0,86 SOD 143,2 POTAS 4.78 STY 3.327 fT3 5.95 fT4 15,3 . Badanie moczu-PRZEJRZYSTOŚĆ - przejrzysty,BARWA-żółta Glukoza nie wykryto BILIRUBINA nie wykryto CIAŁA KETONOWE nie wykryto Ciężar W.1020 Erytrocyty 1 pH 5,5 białko nie wykryto Urobilinogen prawidłowy Leukocyty 3 .Ocena osadu Erytrocyty 51.6 Nablonki płaskie 6,5 Bakterie 51,9 .Badanie cytometryczne Leukocyty 46. Kobieta lat 53.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonała Pani kontrolne badania krwi. To najlepsze postępowanie profilaktyczne w kierunku wielu chorób oraz precyzyjna ocena ogólnego funkcjonowania organizmu.

Bardzo istotnym krokiem będzie ustalenie przyczyny istniejących dolegliwości i wdrożenie prawidłowego leczenia, aby poprawić Pani stan zdrowia.

Analizując przedstawione wyniki badań, można by stwierdzić, że większość parametrów zarówno w morfologii krwi, jak i analizie moczu wystąpiło w ustalonych normach referencyjnych. Wszelkie odchylenia są nieznaczne i nie powinny mieć większego znaczenia diagnostycznego.

Na podstawie tych badań nie powinno stwierdzać się stanu zapalnego, ani niedokrwistości, czy istniejącej infekcji.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pani stan zdrowia, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem internistą, który po dokładnej analizie dotychczasowych badań zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Warto rozważyć ewentualne rozszerzenie diagnostyki między innymi o takie badanie, jak USG jamy brzusznej.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/morfologia-krwi-obwodowej

https://portal.abczdrowie.pl/badania-profilaktyczne-ktore-nalezy-wykonywac-regularnie

https://zdrowie.parenting.pl/wyniki-morfologii-krwi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.