Co oznaczają wyniki badania TK i MRI oraz próby Fishera?

Witam, U taty (wiek 59 lat) w badaniu TK i MRI głowy zanik korowo-podkorowy mózgu i móżdżku z dominującym poszerzeniem układu komorowego, bardziej po stronie lewej. Wykonano próbę Fishera z odpuszczeniem 30 ml płynu mózgowo-rdzeniowego nie uzyskując poprawy funkcjonalnej. Drobne balszki wapniste w obu syfonach tętnic szyjnych wewnętrznych. Naczynia tętnicze kręgu Willisa drożne. Obniżone napięcie mięśniowe kończyn górnych, bardziej prawej, drżenie kończyn górnych. Zaburzenia pamięci i lękowe.

Witam,

nie sposób postawić diagnozy jedynie na podstawie opisu, bez pełnego badania- jednak brałbym pod uwagę w pierwszej kolejności atypowy parkinsonizm. Zaburzenia funkcji poznawczych oraz objawy psychiatryczne bardzo często współistnieją z chorobą Parkinsona.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet