Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zrozumieć opis MRI przy nerwicy natręctw?

Witam mam 37 lat lecze sie na nerwice natrectw. Pojawiaja sie bole glowy oraz zaburzenia rownowagi. Mialem zrobiony MRI glowy i taki opis: Cechy wczesnych zanikow korowo podkorowych poszerzenie bruzd bocznych ukladu komorowego nadnamiotowego bruzd polkul mozdzku nie stwierdzono cech niedokrwienia cech wzmozonego cisnienia srodczaszkowego oraz zmian demielinizacyjnych obraz mozgowia i przestrzeni plynow wewnatrzczaszkowych bez zmian. Jak interpretowac ten opis ??
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

"Bóle głowy oraz zaburzenie równowagi" nie są charakterystyczne dla "nerwicy natręctw".
Wynik MRI należy skonsultować z neurologiem, który postawi diagnozę po przeprowadzeniu szczegółowego badania neurologicznego. W procesie diagnozowania może okazać się przydatne wykonanie badań testowych przez neuropsychologa. Dopiero komplet badań pozwoli na postawienie ostatecznej diagnozy.

0

Witam!
RM nie jest metodą diagnostyczną stosowaną przy nerwicy natręctw. Także bóle głowy i zaburzenia równowagi nie są typowymi objawami nerwicy natręctw. Natomiast wynik badania RM głowy sugeruje lub nie przedwczesne cechy zaniku korowo-podkorowego mózgu, o ile dobrze są postawione znaki interpunkcyjne! Badanie należy oceniać na podstawie jego obejrzenia! Po uważnym prześledzeniu tego co Pan napisał można również powiedzieć, że badanie jest prawidłowe.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0

Witam,

nieprawidłowością wynikającą z opisu są cechy wczesnych zaników korowo-podkorowych (czyli poszerzenie bruzd).
Pytanie- czy istnieje jakieś wcześniejsze MRI do porównania? Pozwoliłoby to różnicować- czy powyższy opis wynika ze specyficznej anatomii i zmiany były obecne już dawno, czy też są wyrazem rozpoczynającego się procesu neurodegeneracji.
Zalecałbym kontrolne MRI za ok. rok- ważne, aby lekarz opisujący kolejne badanie miał wgląd to obecnych skanów MRI co pozwoli na porównanie obrazów i określenie, czy zaniki postępują czy utrzymują się na stałym poziomie.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy