Co oznaczają wyniki tego badania kręgosłupa?

Co oznaczają wyniki tego badania ? Witam, mam 18lat jestem drobną kobietą. Niedawno zrobiłam badanie MR odcinka lędźwiowego. Od roku cierpię na mocne bóle kręgosłupa i drętwienie lweej nogi. Z badania MR wynika, że mam niewielkie lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego, krążki międzykręgowe prawidłowo uwodnione prawidłowej wysokości. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych, krążki międzykręgowe bez przepuklin, otwory międzykręgowe wolne, cechy stenozy centralnej niestwierdzono, stożek rdzenia bez zmian ogniskowych, wysokość trzonów kręgów prawidłowa, szpik prawidłowy. Na granicy badania na poziomie Th10/Th11 poszerzenie kanału centralnego do 1,5mm do weryfikacji MR odcinka piersiowego. Poproszę o interpretację badania, dziękuję z góry.

Witam serdecznie,

Ciężko na podstawie samego opisu badania MRI stwierdzić co Pani dolega. Lekarz musi zebrać jeszcze dokładny wywiad oraz Panią zadać. Ewentualnie zlecić jeszcze inne badania dodatkowe. Wówczas będzie mógł postawić rozpoznanie i dostosować do niego optymalne leczenia.
Proszę wraz z wynikami udać się do lekarza celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.