Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają zimne kończyny i tępy ból w nadgarstku?

Martwi mnie i doskwiera w codziennym funkcjonowaniu zimne kończyny i tępy ból w nadgarstkach pojawiający się kilka razy dziennie. W dodatku napadają mnie odretwienia. Nie wiem gdzie powinnam się zwrócić. Neurolog do którego byłam skierowana nie wykrył żadnych nieprawidłowości. Kardiologa też odwiedziłam, ale stwierdził tylko arytmie polegająca na trzech uderzeniach serca. Po suplementach nic się nie poprawiło i czuje ukłucia gdzieś w okolicy serca. Mam za sobą ekg i tomografie głowy.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Witam!
Zespół objawów, który Pani opisała często charakteryzuje nerwicę, szczególnie hipochondryczną. Wymaga całkiem innego leczenia niż każdy z tych objawów osobno. Proponuję konsultację psychiatryczną i odpowiednie leczenie: psychoterapia plus leki p/lękowe. Na efekt trzeba będzie trochę poczekać - zależy od wrażliwości osobniczej. Nieleczona nerwica "ma tendencję do rozbudowywania się".
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy