Jak mam znaleźć przyczynę tych wszystkich objawów?

Witam, od jakichś dwóch lat borykam się z zawrotami oraz uciskami(głównie w okolicy zatok) głowy, derealizacją, osłabieniem, otępieniem, brakiem koncentracji, światłowstrętem(ściemnianie się pola widzenia), chwilowymi bólami głowy w różnych miejscach (jakby ukłucie szpilką), bólami oraz sztywnością karku, zaburzeniami widzenia w postaci oczopląsu czy zlewania się literek podczas pisania notatek na telefonie. Niestety to nie koniec problemów, ponieważ przez ten czas miewałem „ataki” podczas których nie jestem w stanie sam utrzymać się na nogach, potęgują się wyżej wymienione objawy oraz dochodzą nowe jak dreszcze, suchość w ustach, drgawki, problemy ze złożeniem zdań(powolna mowa, oraz brak siły wymówienia czegokolwiek), mrowienie/drętwienie w okolicach ust oraz kończyn. Zawroty głowy są dużo większe oraz dochodzi naprzemian uderzenie ciepła i zimna. Napadają mnie podczas ataków lęki, jakby „miało mi się coś zaraz stać”. Często, gdy czuję się gorzej to uczucie podobne jest do gorączki 39 stopniowej, szklane oczy itp. Po około 20/30 minutach atak ustępuje wtedy pozostaje tak jak jest na codzień tylko przypadłości są odczuwalne w jakby większym stopniu. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ szukałem przyczyn u wielu specjalistów lecz żaden nie postawił odpowiedniej diagnozy. Robiłem rezonans głowy, tomograf, badania na boreliozę, cholesterol(ponieważ miałem podwyższone trójglicerydy, w tym momencie schudłem 16kg - dieta), kilka wizyt u neurologa, laryngologa, okulisty, ekg, USG brzucha, badanie doplerowskie, brałem leki na zawroty typy betaserc, flunarizinum. Mam ogólne wrazenie, że jest tylko gorzej. Dziękuję z góry za odpowiedź oraz pomoc.

Witam Pana,
Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, to znaczy,
że Pana problem jest natury psychologicznej.
Objawy, które Pan opisuje, w tym ciągły niepokój oraz lęk
o własne zdrowie, a nawet życie, często towarzyszą zaburzeniom
nerwicowym.
Nerwica wegetatywna, przyczynia się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe
mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
przeszywający ból w klatce piersiowej, parestezje, zawroty głowy,
bóle głowy i wiele innych
dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Poczucie derealizacji to zaburzenie dysocjacyjne,
które wyzwala się w okresach bardzo dużego stresu
niechcianych emocji, traumatycznych wydarzeń
i / lub pod wpływem silnych lęków.
Bardzo często współwystępuje również z zaburzeniami lękowymi.
Zdarza się, że w szczególnie obciążających sytuacjach
lękowych umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia,
powoduje odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Przyczyną może być też alkohol czy narkotyki.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.

Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i coraz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Poniżej zamieszczam link do artykułu:
„Nerwica wegetatywna - lęk wędrujący po ciele”
i zachęcam do przeczytania.
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,18631923,nerwica-wegetatywna-lek-wedrujacy-po-ciele.html

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl