Co oznaczają zmiany odczynowe związane z zapaleniem lub typową regeneracją?

Witam czy z zwiazku z nizej opisanym wynikiem cytologii powinnam sie zglosic do ginekologa na leczenie czy wynik jest w normie. Rozmaz nadaje sie do oceny ale jest niezbyt czytelny z powodu licznych komorek zapalnych. Obraz ctytologiczny w granicach normy(nie stwierdza sie srodnablonkowej neoplazji ani raka) Interpretacja wyniku: inne zmiany nienowotworowe. Zmiany odczynowe zwiazane z zapaleniem lub typowa regeneracja. Dziekuje uprzejmie

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na infekcję. Konieczne leczenie. Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa