Co oznacza taki wynik cytologii u 34-latki?

Witam. Co oznaacza wynik cytologii? Rozmaz nadaje sie do oceny. Nie stwierdza sie zmian srodnablonkowych ani raka (NILM). Inne zmiany nienowotworowe. Zmiany odczynowe zwiazane z zapaleniem i /lub typowa regeneracja.Ip 1 Mam na, szyjce na tarczy taki guzek lekarz mowil ze to normalny wyglad szyjki ale kiedys tego nie mialam a, teraz wydaje mi sie ze sie powiekszyl. Jestem po 1 porodzie i moze byc to z porodu? Prosze o odp. Pozdrawam

Według patomorfologa, który oceniał pobrany materiał, opisywana przez Panią zmiana nie wzbudza powodów do niepokoju: nie ma utkania typowego dla nowotworu. Prawdopodobnie ma charakter pozapalny.